Rady pre mladých

Advice for young people

Informácie čo všetko by som urobil inak , kedy som sa mohol vrátiť do svojej mladosti. Pretože najkrajším obdobím života človeka je vek od 15 do 30 rokov. V tomto veku si málokto uvedomuje aké dôležité a finančne drahé sú rady do života.

Dobrá rada poskytnutá v pravý čas má hodnotu 1 000 000 €.

______ Patrik Rosa 24.07.2020

Celý život budete používať rodný jazyk. Budete písať listy , žiadosti , správy , emaily , blog , recenzie , SMS -ky a podobne. Je veľmi ponižujúce, keď budú vaše správy s pravopisnými chybami čítať iný.
Dobrá rada sa vždy hodí pravopisny-ebook

Len znalosťou anglického jazyka sa Vám otvorí svet.  Lepšie sa cestuje , študuje , nadväzuje priateľstvá i pracuje. Medzinárodné firmy používajú anglický jazyk aj vo svojej vnútornej komunikácii.

V mladosti si treba dávať pozor na mnoho lákadiel. Cukor , nikotín , kofeín , alkohol , drogy , extrémne športovanie Ti ničia telo i budúcnosť.

Každý študent to pozná. Načo sa trápiť štúdiom a riešením úloh , keď stačí využiť priateľa na telefóne a od neho získať – opísať riešenie.
Spoliehajte sa na seba, čo sa naučíte Vám nikto nevezme. Klamstvo neutajíte naveky , v 99,9% prípradoch Vás odhalia. Až v budúcnosti zistíte, že najväčším darom je možnosť učiť sa – učiť sa – učiť sa.